Minikoparki to maszyny, które często są wykorzystywane na placach budów i w różnych inwestycjach. Najpopularniejsze to maszyny o masie 3,5 tony. Doskonale sprawdzą się w terenie, gdzie większe koparki nie dadzą rady wjechać ze względu na zbyt duże gabaryty. I w tych miejscach, gdy duża koparka jest zbyt ciężka. W taki razie kiedy najlepiej korzystać z minikoparki?

Gdzie wykorzystujemy minikoparki?

Przy pracach instalacyjnych, fundamentowych, odwadniających oraz w zadaniach związanych z kształtowaniem terenu. Są to między innymi wiercenie dziur pod nasadzenia, ogrodzenia. Minikoparka jest wykorzystywana przy pracach brukarskich, ale też przy wykopach pod kable elektryczne, telefoniczne, światłowody. Mając tak kompaktowe wymiary przydają się przy wykopach wzdłuż ulic i na osiedlach. Główną zaletą mikrokoparki jest wszechstronność. Taką maszynę można zaopatrzyć w wiele narzędzi roboczych. Ze względu na małe gabaryty jej transport jest łatwy i za przystępną cenę otrzymujemy wszechstronną maszynę. Minikoparki są bardzo wydajne, a system pracy oferują bardzo komfortowy. Może zastąpić wielu pracowników.

Cechy dobrych minikoparek

To, co wyróżnia dobre koparki to tempomat, wykorzystywany podczas jazdy na dłuższych odcinkach. Joystick do łatwego sterowania jazdą i ramieniem roboczym. Cicha, ergonomiczna i pyłoszczelna kabina z opcją ogrzewania lub chłodzenia. Czuła i wydajna hydraulika gwarantuje płynna i precyzyjną pracę. Niskie spalanie i trwały, niezawodny silnik. W zimie minikoparki są mniej wykorzystywane i wtedy warto pomyśleć o ich serwisie minikoparki. To czas kiedy możemy dokonać napraw i konserwacji. To czas na wymianę oleju silnikowego, oleju hydraulicznego oraz kompletu filtrów. Sprawdzamy również stan siłowników oraz ramienia. Ważne, aby wyeliminować luzy w łączeniach łyżki z szybko złączem lub ramieniem.